Trendy kuchnie 2021. Poznaj najnowsze nurty w projektowaniu kuchni!

Aranżacja kuchni to zadanie zaliczane do grona tych “trudniejszych”. Wybór mebli, dodatków, urządzeń, płytek, aż wreszcie – połączenie tego w jedną spójną i stylową całość. Musisz przyznać, że brak profesjonalnego wsparcia może skutkować nerwami, bólem głowy, a w ostateczności – zakończyć się całkowitą “klapą” takiego przedsięwzięcia.

Jeżeli właśnie stoisz przed wyzwaniem związanym z zaprojektowaniem tego pomieszczenia – mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Ten artykuł to prawdziwa kopalnia porad, wskazówek i inspiracji, dzięki którym z łatwością urządzisz kuchnię swoich marzeń. Przeczytaj do końca i poznaj najnowsze trendy w projektowaniu kuchni!

Powrót do korzeni, czyli klasyka rodem z lat 80- i 90-tych

Tradycyjne kafle, subtelne i stonowane szafki, a do tego oszczędne dodatki. Właśnie tym charakteryzuje się styl retro (zwany także vintage), który po latach niebytu – ponownie wraca do łask.

Jego charakterystyczną cechą jest prostota. Można ją dostrzec zarówno w płytkach umieszczanych na ścianie, jak i na podłodze (w tym miejscu dominują neutralne barwy w odcieniach bieli, beżu, szarości oraz brązu), a także meblach, które również posiadają nienachalne i bardzo stonowane wzornictwo.

Mniej znaczy więcej, czyli minimalizm zawsze w modzie

Innym zauważalnym trendem, który dominuje nie tylko w 2021 roku, ale także od dobrych kilku lat – jest oczywiście styl minimalistyczny. Kuchnie urządzone w taki sposób cechują się bardzo, ale to bardzo oszczędnym wzornictwem oraz niezwykle skromną paletą kolorów.

Wspomniana już zasada “mniej znaczy więcej”, idealnie odzwierciedla to, czym w zasadzie jest styl minimalistyczny. Jednokolorowe płytki – pozbawione zdobień i wizualnych akcentów, do tego równie subtelne meble, a to wszystko zwieńczone absolutnie minimalną ilością jakichkolwiek dodatków.

Połączenie surowości metalu i betonu oraz naturalności drewna, czyli styl industrialny

Sposób aranżacji wnętrz, który dotarł do nas zza oceanu nie mógł ominąć tak ważnego pomieszczenia, jakim jest kuchnia. Industrial lub jak ktoś woli – loft, to idealna kompozycja “zimnych” materiałów rodem z opuszczonych fabryk oraz “ciepłego” drewna, które wprowadza do nich jeszcze bardziej niepowtarzalny klimat.

Do tej pory styl industrialny był stosowany głównie w salonach oraz pomieszczeniach biurowych. My uważamy, że w 2021 roku będzie gościł w coraz większej liczbie designerskich kuchni 😊!

Ale czy trendy w kuchni kończą się tylko na obraniu i konsekwentnym podążaniu za jednym nurtem? Ależ nie!

Dodatki, dzięki którym Twoja kuchnia stanie się jeszcze bardziej trendy – i to nie tylko w 2021 roku!

Do tej pory powiedzieliśmy sobie co nieco o stylach aranżacji pomieszczeń kuchennych. Teraz pora na omówienie elementów, które mogą je wzbogacić – i to bez względu na nurt, w którym ostatecznie postanowisz zaprojektować swoją kuchnię. Zaliczamy do nich:

  • Rośliny, mnóstwo roślin – zarówno żywych, jak i sztucznych

Zieleń koi, uspokaja, pozwala odetchnąć, zregenerować i poczuć się lepiej. Nic więc dziwnego, że doskonałym miejscem na umieszczenie kilku, kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu “okazów” jest właśnie kuchnia. Jeśli chcesz być “trendy” – postaw na tradycyjne rośliny w doniczkach, zawieś je na ścianie, a jeśli Twoje pomieszczenie na to pozwala – także na suficie. Gwarantujemy, że każda z nich “tchnie” w Twoją kuchnię dodatkowe życie!

  • Najnowsze technologie, które ułatwiają funkcjonowanie i poprawiają wygląd pomieszczeń

Automatyczny ekspres do kawy, kuchenka, czajnik, inteligentny okap, a nawet inteligentny piekarnik. Każde z nich sprawia, że Twoje życie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Ale jeśli myślisz, że lista ich zalet kończy się tylko na tym – to jesteś w dużym błędzie. Nowoczesne urządzenia kuchenne stanowią również doskonały sposób na podkreślenie wyglądu Twojej kuchni.

Kuchenne trendy 2021 – kuchnia połączona z salonem czy jako oddzielne pomieszczenie?

Ostatnią kwestią jaką warto poruszyć przy okazji omawiania trendów w projektowaniu kuchni na rok 2021, jest ta związana z jej położeniem. Decyzja czy łączyć to pomieszczenie z salonem, czy też zdecydować się na to, aby kuchnia stanowiła oddzielną przestrzeń, zależy od Ciebie i Twoich preferencji.

Osobiście jesteśmy ogromnymi fanami zalet płynących z połączenia. W końcu kuchnia + salon to znacznie więcej przestrzeni, więcej możliwości aranżacyjnych, a przede wszystkim – jeszcze więcej okazji do spędzania czasu w gronie najbliższych 😊!

Chcesz, aby Twoja kuchnia była trendy i taka jak chcesz?

W takim razie nie czekaj i już teraz skontaktuj się z naszymi projektantami. W Wymiarowi.pl zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem kuchni na wymiar. Wykorzystujemy naszą wiedzę, lata doświadczeń oraz zdobytą przez ten czas praktykę. A wszystko po to, aby zapewnić Ci doskonałej jakości meble, które będą cieszyły Cię swoją funkcjonalnością oraz pięknem – przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *